LPG OSCAR-N OBD/CAN

OSCAR-N OBD/CAN

OSCAR-N OBD/CANOSCAR-N OBD/CAN

Systém sekvenčního vstřikování plynu s možností trvalého propojení s datovou sběrnicí OBD/CAN řídící jednotky motoru vozidla. Systém je vhodný zejména pro vozidla, vybavená systémem palubní diagnostiky OBD, používající komunikační protokoly CAN. U těchto vozidel je potom možné využít trvalé propojení plynové jednotky s benzínovou ECU. Díky tomuto spojení může plynová jednotka sledovat hodnoty dlouhodobé a krátkodobé korekce směsi (Long Time Fuel Trim a Short Time Fuel Trim) a v případě potřeby kdykoli změnit své nastavení tak, aby korekce směsi byla vždy v mezích tolerance emisního systému vozidla. Tato funkce je schopna pracovat také v režimu BANK1 a BANK2. To znamená, že systém je plně kompatibilní i s řídícími systémy víceválcových V motorů, nebo moderních 4-válcových motorů využívajících dvoukanálového řízení směsi na dvojicích válců a využívající ke své funkci 4 lambdasondy a dva katalyzátory (např. motor MITSUBISHI OUTLANDER 2,4).
Systém OSCAR-N OBD/CAN je schopen fungovat i ve starších vozidlech. Jeho kalibrace je velmi jednoduchá, využívá osvědčené metody snímání charakteristiky map podle zatížení motoru (podtlak v sacím potrubí) a délky vstřiku.
Řídící jednotka je v provedení „automotive“. Je vodotěsná a používá stejný konektor připojení kabelového svazku jako používají automobilky pro připojení svých řídících jednotek motoru.